ידע במדיה- הרצאות מופעים והפקה

טליה פלד קינן - הרצאות לחברות וארגונים​

עיתונאית ואשת תקשורת, זוכת פרס תא העיתונאיות לשנת 2014 על תרומתה לשיח הפמיניסטי בישראל, מגישה בימי רביעי את התכנית החברתית כלכלית "הכל כלול" בערוץ 10, במאית של סרטים דוקומנטרים בערוץ 10 בניהם "לגדל את אבא ואמא", "חיים על המשקל", ו"אחי מיוחד", כתבת ובימאית בתכנית "פנים אמתיות עם אמנון לוי", במסגרתה ערכה עשרות כתבות תחקיר, כתבת יומן ומגזין בשישי עם איילה חסון. בין תחקיריה הבולטים: תחקיר על ביטוח לאומי, תחקיר על המתאגרף שנשרף בכלא, תחקיר על חברות הביטוח הפרטיות. בין יתר כתבותיה, המאבק על התינוק האתיופי שנמסר לאימוץ, המאבק על חוק הפונדקאות, והבדואים בנגב גרמו להדים רבים בתקשורת. בעבר הובילה את הסיקור החברתי בחדשות 10 במשך שנים ככתבת רווחה, סיקור חדשותי יומיומי במגוון של נושאים רחבים, בניהם זכויות עובדים בכלל וזכויות עובדי קבלן בפרט, דיור ציבורי, ניצולי שואה, נשים חד הוריות, סחר בנשים, מאבק הנכים ונושאים חשובים נוספים. בנוסף יצירתן של סדרות עבור המהדורה המרכזית בתחומי חינוך, הורות, דיור,הטרדות מיניות ושוק העבודה. ההרצאה מלווה בסרטוני יו טיוב ודוגמאות מהארץ והעולם

כמה עובדות על טליה

  • בנובמבר 2002 נקלעה פלד קינן עם בעלה ובתה לפיגוע שבו מחבל מתאבד פוצץ עצמו בקניון ערים בכפר סבא. בפיגוע נהרגו המאבטח של הקניון ונער בן 15 שהיה במקום. בתה של פלד קינן שהייתה בת שנה בזמנו נפצעה, ושוחררה כעבור מספר ימים מבית החולים במצב טוב. בעקבות האירוע עזבה פלד קינן את מקום עבודתה ועיסוקה הקודם כמנהלת משאבי אנוש, והחלה לעבוד בערוץ 10.
  • טליה מובילת דעה ופעילה בכל הוגע לתחומים של קידום מעמד האישה ואימהות
  • בשנת 2014 זכתה בפרס תא העיתונאיות
טליה פלד קינן הרצאות לחברות וארגונים
צילום - דני ברדון​

הרצאה "למה היא תמיד אשמה"

הרצאה המגדירה מחדש את שטיפת המוח היומיומית שאנו עוברים ביחס לנשים גברים וכל המרחב שביניהם ומראה, שגם אדם מבוגר וביקורתי יתקשה לעמוד בעיוות הזה מבלי להיות מושפע. עולם המדיה הוא אחד הסוכנים המשמעותיים ביותר היום בכל הנוגע להבנתנו את העולם, המדיה מלמדת אותנו מה טוב ומה רע, מלמדת אותנו ערכים משותפים, ממליצה לנו מה ללבוש, איך כדאי להראות, כמה כסף כדאי בעולם כזה נשים וגברים מבינים ומבנים את תכונותיהם המגדריות בעולם מגיל צעיר מאוד. עוד כילדים, כבני נוער, אנחנו לומדים כיצד עלינו להתלבש, להראות, לדבר, במה כדאי לנו לעסוק כנשים וכגברים. דמותה של האישה על המסך, בפרסומות, בתכניות וסדרות מתעוותת על הציר שבין נערת ליווי פתיינית לעקרת בית מובסת אך שתלטנית. בעולם שבו פרסומות מכתיבות לנו את הקצב והדיבור נשים לומדות מהר מאוד כיצד כדאי להם להראות כדי להצליח בחיים. אם לנשים כדאי להראות כמו דוגמניות ולנסות להכניס את עצמן למכנסיים קטנות בשתי מידות לפחות למדותיהן (כי מי באמת יכולה להראות כמו דוגמנית), ואם גברים לומדים שהם צריכים לעבוד ממש ממש קשה כדי לספק את האישה הדוגמנית שלהם (אין מה לעשות, מרבית הגברים לא יהיו מליונרים בחייהם), במצב כזה גם גברים וגם נשים מפסידים ובגדול!

שאלה לקהל:

מדוע נשים משלמות פחות מגברים בביטוח הרכב? לא, זה לא בגלל שנשים נוהגות פחות  טוב, זה לא בגלל שנשים נוהגות פחות זמן באופן כללי, נשים נוהגות טוב יותר ולכן עלות הביטוח עבורן היא קטנה יותר. נשים נוהגות באופן זהיר יותר, מעורבות בפחות תאונות דרכים ומעודדות את הגבר שנוהג איתם לנהוג באופן בטיחתי יותר. נכון שזה חדש?

למי מתאימה ההרצאה:

מנהלות תיכונים רכזות ויועצות שרוצות לתת לתלמידות רוח גבית לצאת להתנסות לא לפחד ולהרשם גם למגמות ריאליות שנמצאות באופן מסורתי ברוב מוחלט של נרשמים בנים (כן כן גם בשנת 2017).

מנהלי מחלקות נוער ורכזים שרוצים לקדם שיח בנושא מגדר ושוויון בים נשים וגברים במסגרת פעילות העצמה לנוער.

מנהלות מחלקות תרבות שמקיימות כנסים בנושא העצמה נשית ורוצות לשלב הרצאה עדכנית חשובה וסופר איכותית.

מנהלות משאבי אנוש ורווחה ומנהלות הדרכה שמעונייניות להאיר ולהעיר את העובדים והעובדות, את עיני ולב המשתתפים בכל הנוגע לשוויון ואי שוויון מגדרי בבית, במקום העבודה, מתוך ההבנה כי עובדים ועובדות שמקבלים רוח גבית מהמעסיקים ייתנו את הלב והנשמה למקום העבודה, מתוך התפיסה האומרת כי המשאב החשוב ביותר במקום העבודה הוא המשאב האנושי אותו יש לההעצים בכל דרך.

ההרצאה מתאימה לקהלים מגוונים ומותאמת לקהל היעד באופן מדוייק ומקצועי.

חוות דעת והמלצות

ההרצאה היתה מאוד עכשווית, הועברה באופן קליל . היה שיתוף פעולה מלא והקשבה מצד המורים ואף התפתח שיח מעניין בנושא. ללא ספק כולם ממש נהנו, הנושא דיבר לכולנו.
יעל רם
ועד מורים אופירה נבון
ראשית, רוצה להודות לכן. על הפנייה ההתחלתית אלינו, "ההתעקשות עלינו", ההתנהלות המהירה והאחראית. שנית, רוצה להודות לטליה, דרככן, עבור הרצאה מעניינת, סוחפת ומעוררת שיח בעניין שכה בוער ... היתה תחושה משחררת ומזמנת תגובות, השתתפות ואף הסתייגויות. טליה העבירה את הנושא באמצעות מצגת וסרטונים רלוונטים ועדכניים שהוסיפו ויצרו עניין רב. עבורנו, הערב היה נפלא, מגבש וחוויתי. אנו שלבנו גם ארוחת ערב טעימה כך שהמכלול היה נהדר. נשמח שתציעו לנו גם בעתיד, תודה ענקית לטליה. מומלץ ביותר!!!
דנה משיח-דיכטר-גלר
ביה"ס עין הים
היה מדהים טליה מהממת, הצוות ממה נהנה והנושא מעניין תודה רבה
אילנית
ועד מורים רמת גן

נשמח לענות על כל השאלות שלכם