טליה פלד קינן

עיתונאית ואשת תקשורת, זוכת פרס תא העיתונאיות לשנת 2014 על תרומתה לשיח הפמיניסטי בישראל, מגישה בימי רביעי את התכנית החברתית כלכלית "הכל כלול" בערוץ 10, במאית של סרטים דוקומנטרים בערוץ 10 בניהם "לגדל את אבא ואמא", "חיים על המשקל", ו"אחי מיוחד", כתבת ובימאית בתכנית "פנים אמתיות עם אמנון לוי", במסגרתה ערכה עשרות כתבות תחקיר, כתבת יומן ומגזין בשישי עם איילה חסון.

בין תחקיריה הבולטים: תחקיר על ביטוח לאומי, תחקיר על המתאגרף שנשרף בכלא, תחקיר על חברות הביטוח הפרטיות. בין יתר כתבותיה, המאבק על התינוק האתיופי שנמסר לאימוץ, המאבק על חוק הפונדקאות, והבדואים בנגב גרמו להדים רבים בתקשורת.

בעבר הובילה את הסיקור החברתי בחדשות 10 במשך שנים ככתבת רווחה, סיקור חדשותי יומיומי במגוון של נושאים רחבים, בניהם זכויות עובדים בכלל וזכויות עובדי קבלן בפרט, דיור ציבורי, ניצולי שואה, נשים חד הוריות, סחר בנשים, מאבק הנכים ונושאים חשובים נוספים.

בנוסף יצירתן של סדרות עבור המהדורה המרכזית בתחומי חינוך, הורות, דיור,הטרדות מיניות ושוק העבודה. ההרצאה מלווה בסרטוני יו טיוב ודוגמאות מהארץ והעולם

טליה פלד קינן
קרדיט צלם: דניאל אלסטר

כמה עובדות על טליה

הרצאה "למה היא תמיד אשמה"

הרצאה המגדירה מחדש את שטיפת המוח היומיומית שאנו עוברים ביחס לנשים גברים וכל המרחב שביניהם ומראה, שגם אדם מבוגר וביקורתי יתקשה לעמוד בעיוות הזה מבלי להיות מושפע.

עולם המדיה הוא אחד הסוכנים המשמעותיים ביותר היום בכל הנוגע להבנתנו את העולם, המדיה מלמדת אותנו מה טוב ומה רע, מלמדת אותנו ערכים משותפים, ממליצה לנו מה ללבוש, איך כדאי להראות, כמה כסף כדאי בעולם כזה נשים וגברים מבינים ומבנים את תכונותיהם המגדריות בעולם מגיל צעיר מאוד.

עוד כילדים, כבני נוער, אנחנו לומדים כיצד עלינו להתלבש, להראות, לדבר, במה כדאי לנו לעסוק כנשים וכגברים. דמותה של האישה על המסך, בפרסומות, בתכניות וסדרות מתעוותת על הציר שבין נערת ליווי פתיינית לעקרת בית מובסת אך שתלטנית.

בעולם שבו פרסומות מכתיבות לנו את הקצב והדיבור נשים לומדות מהר מאוד כיצד כדאי להם להראות כדי להצליח בחיים. אם לנשים כדאי להראות כמו דוגמניות ולנסות להכניס את עצמן למכנסיים קטנות בשתי מידות לפחות למדותיהן (כי מי באמת יכולה להראות כמו דוגמנית), ואם גברים לומדים שהם צריכים לעבוד ממש ממש קשה כדי לספק את האישה הדוגמנית שלהם (אין מה לעשות, מרבית הגברים לא יהיו מליונרים בחייהם), במצב כזה גם גברים וגם נשים מפסידים ובגדול!

שאלה לקהל:

מדוע נשים משלמות פחות מגברים בביטוח הרכב? לא, זה לא בגלל שנשים נוהגות פחות  טוב, זה לא בגלל שנשים נוהגות פחות זמן באופן כללי, נשים נוהגות טוב יותר ולכן עלות הביטוח עבורן היא קטנה יותר. נשים נוהגות באופן זהיר יותר, מעורבות בפחות תאונות דרכים ומעודדות את הגבר שנוהג איתם לנהוג באופן בטיחתי יותר. נכון שזה חדש?

למי מתאימה ההרצאה:

טליה פלד קינן בטלוויזיה

המלצות על טליה פלד קינן:

גלריית תמונות מהרצאות


בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press