אורן אלמוג – הרצאה בנושא מנהיגות אישית חוסן אומץ לב גבורה והתגברות על מכשולים

אורן אלמוג - הרצאות

 מרגיש את הרוח

ב-04/10/2003, אורן אלמוג בן ה-10 ובני משפחתו אכלו ארוחת צהריים במסעדת "מקסים" שבחיפה, כאשר מחבלת מתאבדת מארגון "הג'יהד האיסלמי" פוצצה עצמה במרכז המסעדה. בפיגוע נרצחו 21 אנשים, מתוכם חמישה מבני משפחתו של אורן והוא עצמו. אביו, אחיו, סבו, סבתו ובן דודו נרצחו בפיגוע. אורן, אימו אחותו ודודתו נפצעו. אורן עצמו נפצע באורך אנוש והתעוור לחלוטין.

לאחר הפיגוע החל אורן בתהליך ארוך של שיקום והחלמה, אשפוז בביה"ח וניסיון לחזור לשגרת החיים, כמה שהדבר אפשרי. לאחר השחרור מביה"ח חזר אורן ללמוד בתיכון "הראלי" בחיפה.

קשה להעלות על הדעת כיצד מתמודדים עם אסון שכזה, כיצד קמים על הרגליים ומחליטים להמשיך לחיות. קשה עוד יותר לדמיין כיצד מקבל ילד בן 10 את מציאות חייו החדשה. מה עושים כשהעולם קורס עלייך בבת אחת.  כל אלו ועוד עמדו מול אורן, החזרה למשפחה שנקרעה, החזרה ללימודים, החזרה לחברים, החזרה לעצמו.

אחת מנקודות האור הגיעה בצורת מפגש עם עמותת אתגרים, עמותה הפועלת לשיקום בני נוער ומבוגרים בעלי מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי. אורן התנסה בפעילות השייט בעמותה ומהר מאוד גילה אהבה גדולה וכשרון רב. אורן הצטרף לקבוצת השייט התחרותית של העמותה, ובשנת 2007 יצא עם חבריו לקבוצה לייצג את ישראל באליפות העולם בשייט עיוורים וחזר עם מדליית ארד, מקום שלישי מכובד, עבורו, עבור הקבוצה ועבור המדינה.

במהלך לימודי התיכון, בזמן שכל חבריו מקבלים צווי גיוס, אורן מבין ויודע כי הוא אינו חייב בגיוס עקב הפציעה החמורה שלו. למרות זאת אורן מבקש להתגייס, מבקש להגשים את החלום, להיות כמו כל החברים וללכת עם האמת שלו, אפילו שהיה ברור שגיוס לצה"ל לא יהיה פשוט בכלל. ואמנם בסיום הלימודים מתגייס ליחידת מודיעין מיוחדת, שירות מורכב ולא פשוט בכלל, בו שילב אורן גיוס לצה"ל והתנדבות בעמותת אתגרים.

אם המילה לוחם עולה לכם בראש זה בסדר, זה אורן.

מה בהרצאה

בהרצאתו, אורן מספר על התמודדותו עם המציאות החדשה אליה נקלע, השכול, המגבלה ותהליך השיקום המפרך שעבר. על הדרך בה החליט להמשיך את חייו ולהילחם בכל מקום בו הוא נמצא, לא לוותר, לשאוף להצליח ולממש את כל חלומותיו.

כיום, אורן בן 24, גר בחיפה, שותף במספר מיזמים עסקיים ומרצה על סיפורו האישי במסגרות שונות בארץ ובחו"ל.

הרצאה חשובה מרגשת ובלתי נשכחת של התעלות הרוח על הגוף, של מצוינות אישית, של התגברות על קושי מטורף ובחירה בחיים.

דברים שכדאי לדעת על אורן

  • בשנת 2008 השתתף בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל.
  • במהלך לימודיו בתיכון ביים והשתתף בסרט דוקומנטרי שסיפר את סיפור המסגרת של הפיגוע במסעדת "מקסים" דרך עיניה של המחבלת.
  • לאחר הגיוס חבר אורן לעמותת ידידי צה"ל בארה"ב, השתתף ונאם בכנסים לטובת גיוס מיליוני דולרים לחיילי צה"ל וגיוס כפסים למטרות חברתיות.
  • את הבחינות בקורס המודיעין בצבא עשה אורן בע"פ, מסתבר שיש לו זיכרון מעולה שמאפשר לו לזכור כמעט כל מילה שנאמרת בחדר, ללא צורך לתעד.
  • אורן למד הקלדה עיוורת, ויכל לתפעל מחשב באמצעות תוכנה מיוחדת הקוראת ומשמיעה לו מילים.
  • אורן מתנהל לבד, ללא עזרה של מלווה, זו ההחלטה שקיבל והוא עומד בה מהרגע שחזר ללימודיו בתיכון, דרך השירות בצה"ל, כשהוא נוסע באוטובוס לירושלים, ואפילו כשטס לחו"ל.
  • למרות עיוורונו ופציעתו הקשה, למרות האסון המשפחתי, אורן זוכה לפגוש אנשים מרתקים, ולחוות חוויות מיודות וקסומות.

למי מתאימה ההרצאה

  • פעילות חברתית ערכית עבור תלמידי תיכון במסגרת פעילות בנושא יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות איבה, במסגרת פעילות חברתית משמעותית בנושא התגברות על קושי, מצוינות, וניצחון הרוח. מנהלות, רכזות חברתיות ויועצות המעוניינות להפגיש את התלמידים עם סיפור בלתי נשכח.
  • מפקדי צבא, קצינות חינוך ומשקיות חינוך העוסקים בחינוך לערכים, מצוינות, ציונות ומנהיגות, במסגרת פעילות העצמה לחיילים ומפקדים בכל רמות הפיקוד.
  • מנהלות רווחה ומשאבי אנוש, במהלך פעילות שנתית עבור העובדים, ימי עיון ייחודיים וכנסים, זו ההרצאה שניתן להזמין כל השנה, לעורר בעודים את ההבנה שהכל אפשרי, לצאת מועצמים, לעוררת בעובדים השראה שהכל אפשרי, סיפור אמיתי, מקומי, ציוני, עדות אישית ובלתי נשכחת לכוחם של החיים.

חוות דעת והמלצות

ההרצאה היתה מעולה. מעניינת, מרגשת, מעצימה ומרתקת. התלמידים שמעו, הקשיבו, שאלו שאלות, התרגשו ואף למדו.
ליאור
רכז שכבת י', תיכון גן יבנה
"תודה רבה, העובדים התרגשו מאוד מההרצאה מהסיפור והאופטימיות של אורן"
קרן
משרד הבטחון
"אורן אלמוג התארח אצלנו בהרצאה, הרצאה מלמדת ערכית ומעוררת השראה"
עופרה
רכזת תיכון חיפה
אדם מדהים ושכל כך יפה לראות איך הוא עבר את זה בצורה כל כך טובה בהרצאה שלו הופתעתי כל פעם כמה הישגים יש לבחור מגיל 10 שהיה הילד הצעיר ביותר בישראל ג'ודו עם חגורה שחורה ועד לזה שהדליק משואה. קשה לדמיין מה הוא עבר אבל מה שבטוח שהוא עשה את זה כמו גיבור בדרך שלו. מקווה שימשיך כך וישאר עם הגישה החיובית כי רק ככה מצליחים ולמדתי ממנו הרבה מאו
תיכון חיפה

בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press