אורן אלמוג – הרצאה בנושא מנהיגות אישית חוסן אומץ לב גבורה והתגברות על מכשולים

מרגיש את הרוח | ב-04/10/2003, אורן אלמוג בן ה-10 ובני משפחתו אכלו ארוחת צהריים במסעדת "מקסים" שבחיפה, כאשר מחבלת מתאבדת מארגון "הג'יהד האיסלמי" פוצצה עצמה במרכז המסעדה. בפיגוע נרצחו 21 אנשים, מתוכם חמישה מבני משפחתו של אורן והוא עצמו. אביו, אחיו, סבו, סבתו ובן דודו נרצחו בפיגוע. אורן, אימו אחותו ודודתו נפצעו. אורן עצמו נפצע באורך אנוש והתעוור לחלוטין.

לאחר הפיגוע החל אורן בתהליך ארוך של שיקום והחלמה, אשפוז בביה"ח וניסיון לחזור לשגרת החיים, כמה שהדבר אפשרי. לאחר השחרור מביה"ח חזר אורן ללמוד בתיכון "הראלי" בחיפה.

קשה להעלות על הדעת כיצד מתמודדים עם אסון שכזה, כיצד קמים על הרגליים ומחליטים להמשיך לחיות. קשה עוד יותר לדמיין כיצד מקבל ילד בן 10 את מציאות חייו החדשה. מה עושים כשהעולם קורס עלייך בבת אחת.  כל אלו ועוד עמדו מול אורן, החזרה למשפחה שנקרעה, החזרה ללימודים, החזרה לחברים, החזרה לעצמו.

אורן אלמוג - הרצאות
קרדיט צלם: שי פרנקו

אחת מנקודות האור הגיעה בצורת מפגש עם עמותת אתגרים, עמותה הפועלת לשיקום בני נוער ומבוגרים בעלי מוגבלויות באמצעות ספורט אתגרי. אורן התנסה בפעילות השייט בעמותה ומהר מאוד גילה אהבה גדולה וכשרון רב. אורן הצטרף לקבוצת השייט התחרותית של העמותה, ובשנת 2007 יצא עם חבריו לקבוצה לייצג את ישראל באליפות העולם בשייט עיוורים וחזר עם מדליית ארד, מקום שלישי מכובד, עבורו, עבור הקבוצה ועבור המדינה.

במהלך לימודי התיכון, בזמן שכל חבריו מקבלים צווי גיוס, אורן מבין ויודע כי הוא אינו חייב בגיוס עקב הפציעה החמורה שלו. למרות זאת אורן מבקש להתגייס, מבקש להגשים את החלום, להיות כמו כל החברים וללכת עם האמת שלו, אפילו שהיה ברור שגיוס לצה"ל לא יהיה פשוט בכלל. ואמנם בסיום הלימודים מתגייס ליחידת מודיעין מיוחדת, שירות מורכב ולא פשוט בכלל, בו שילב אורן גיוס לצה"ל והתנדבות בעמותת אתגרים.

אם המילה לוחם עולה לכם בראש זה בסדר, זה אורן.

דברים שכדאי לדעת על אורן:

נושאים בהם נעסוק במפגש:

הרצאה חשובה מרגשת ובלתי נשכחת של התעלות הרוח על הגוף, של מצוינות אישית, של התגברות על קושי מטורף ובחירה בחיים.

למי מתאימה ההרצאה:

אורן אלמוג בטלוויזיה

המלצות על אורן אלמוג:

גלריית תמונות מהרצאות


בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press