דין מירושניקוב-הרצאה מעניינת

22 יול להרצות מאהבה – פוטנציאל השינוי שיש להרצאות מעניינות

לכולנו יש מיליון רעיונות בראש, מיליון סיפורים, מיליון מחשבות. הכח שיש היום לרעיונות הוא עצום. אפשר לפתוח יוטיוב ולגלות מיליוני סרטוני וידאו של הרצאות מעניינות מכל מקום בעולם על כל נושא שהוא. בעולם כזה עולות שתי מחשבות, מה אני כבר יכל לחדש לאור כל המידע האדיר שסביבי, וכשאני כן מחדש איזה פוטנציאל עצום לשינוי יש לי.

ראשית על החידוש. כשאתם מתחילים לחשוב על ההרצאה המרתקת שהיתם רוצים לבנות חשבו בעיקר על הדבר האחד שהייתם רוצים לשתף בו. על רעיון אחד מרכזי שהייתם רוצים לקדם. רעיון אחד משמעותי ששווה לדבר עליו ששווה לשתף בו ששווה לעמוד עבורו על במה. ברור לחלוטין שלכל אחד מאתנו יש רעיון אחד לפחות ששווה לדבר עליו. זה יכל להיות על כל נושא שבעולם, איך הפרעת הקשב והריכוז שלי עזרה לי לגלות את הכישרונות המרכזיים שבי, איך התקשורת משפיעה עלינו בבחירת מקצוע, איך תהליך הקליטה שלי בארץ השפיע על עיצוב הזהות שלי, כמה חשובה מערכת היחסים בין הורים לילדים, על בניית מערכות השקיה באפריקה, הטיול הגדול שלי למזרח. מצאו את הרעיון האחד הזה שעליו תרצו לדבר. מצאו את המסר המרכזי שלכם, מה אתם רוצים להגיד, עם איזו תובנה הייתם רוצים שהקהל שלכם יצא. 

אחר כך צאו למשימת בניית ההרצאה. יש דרכים רבות מאוד לבנות הרצאה מרתקת, הרצאה מנצחת. חשוב חשוב לזכור, אחרי שמצאתם את הרעיון וחידדתם את המסר, בנו את ההרצאה סביב סיפורכם האישי. סיפורכם האישי הוא הדרך שלכם להגיד למה כדאי לשמוע אתכם. למה אתם מדברים על הרעיון הזה ולא רעיון אחר. תמיד כדאי לשלב הומור, אפשר לשלב נתונים, אפשר להרצות עם מצגת או בלי מצגת. כל זה חשוב ומוסיף.

הדבר החשוב ביותר הוא למצוא את הקול שלכם בדבר. הקול שלכם הוא הקול שמעביר את המסר שאתם מרצים מאהבה. מתוך רצון שהמילים שלכם יגיעו לכמה שיותר אנשים, מתוך רצון להשפיע. 

הפוטנציאל לשינוי בעקבות הרצאות מעניינות

ועכשיו לחלק השני. הפוטנציאל לשינוי. הרעיון שלכם המאוגד בתוך הרצאה יכל להגיע לקהילה הקרובה אליכם ויכל להגיע למיליוני אנשים בעולם. יכל להשפיע על אדם אחד בקהל, וזה יכל לקחת איתו משהו ולהשפיע על אחרים.

כך קורה עם ההרצאות המעניינות הטובות ביותר שלנו. בתוך כמה דקות מסיום ההרצאה יכל מרצה או אמן לראות ולשמוע את הקהל שלו. דרך הודעות באינסטגרם או בפייסבוק תשמעו מיד את הקהל שלכם אומר תודה, מספר על חוויות ומהדהד את המילים שלכם הלאה. תחושת הסיפוק היא אדירה. לדעת שהמילים שלך השפיעו, שמשהו ממך נשאר אחרי שעזבת את החדר אחרי שירדת מהבמה.

אנחנו ראינו את זה קורה כל כך הרבה פעמים, נשתף אתכם בכמה מקרים בלתי נשכחים.

דין מירושניקוב הוא אחד המרצים הבולטים שלנו והמשפיעים ביותר. יש לו סיפור חיים אדיר, הוא קשוב לעצמו ומאוד אינטואיטיבי, מייצג ערכים בולטים בחברה וקל מאוד להזדהות איתו.

העובדה שהוא שחקן מאפשרת לו לקחת את יכולות העמידה על במה רמה אחת קדימה, ולהרצות בעוצמה. בהשפעה אדירה. דין לקח את נושא הרצון להשפיע כאחת ממטרות חייו ויחד איתו אנחנו מגיעים למקומות מאוד מרגשים. בדרך כלל אחרי הרצאות דין מקבל הודעות מאוד מרגשות מבני נוער, המדברים על ההבנה שלהם עכשיו אחרי ההרצאה בכל הנושא לגזענות, לעובדה שכולנו אחד ולרצון שלהם עכשיו להיות קשובים יותר לאחרים ברמה אישית וחברתית. תענוג ממש. אבל לפעמים דין מקבל הודעות מהקהל, שלא קשורות באופן ישיר לתוכן ההרצאה. 

באחת מההרצאות העלה דין תלמיד בית ספר שביקש לדבר. נער בן 17 כשאשר עלה לבמה שיתף שיש לו אספרגר ודיבר על הקושי שלו לתקשר עם החברים בבית הספר. רק בערב כאשר דין קיבל הודעה מאמו של הילד התרגשנו אפילו עוד יותר. האמא שיתפה שהבן שלה מעולם לא נכח בהרצאות, מעולם לא השתתף, לא דיבר ולא רצה להיכנס לאולם יחד עם כולם. בגלל קשיים אובייקטיבים שלו. כשחזר הביתה ושיתף אותה היה קשה לה להאמין. היא כתבה מילים אמיתיות וחמות והיה חשוב לה לשתף אותנו ברגע החשוב הזה שלהם. ואנחנו התרגשנו איתם. 

במקרה אחר כתבה נערה לדין כי הייתה נוכחת בהרצאה והתרגשה מאוד מהרגע ששיתף על מערכת היחסים עם אמא שלו. הרעיון המרכזי של דין בהרצאה אמנם לא עוסק רק באמא שלו אבל לאמא שלו הייתה בהחלט מקום מרכזי בחייו הצעירים ובהחלטות שלקח בהמשך חייו. אותה נערה כתבה לדין שהמילים שלו שפכו אור משמעותי עבורה על מערכת היחסים שלה עם אמא שלה. כל הילדות היא התביישה באמא בעלת המבטא הכבד והמנהגים השונים, בעוד שהאמא היא אם אם יחידנית שמפרנסת אותה ואת בתה לבדה ועושה ככל יכולתה לשמור עליה ולדאוג לה. הנערה כתבה דברים מרגשים ומהלב על איך ההרצאה גרמה לה לראות את אמא שלה באור אחר לגמרי, כמה היא מעריכה אותה.

דוגמא נוספת היא לינוי בר גפן, אחת המרצות המובילות שלנו בנושא תקשורת. עיתונאית בכירה שיחד איתה אנחנו מקיימים הרצאות בנושא מגדר. באחת הפעמים הגענו להרצאה עבור צוות חינוכי במרכז הארץ. המרצה דיברה באופן כנה ומלא תשוקה על עולם התקשורת וכיצד התקשורת משמרת את המצב החברתי הקיים בתחומים רבים, גם בתחומים הקשורים לשוויון ואי שוויון בין גברים ונשים. 

אחת המשתתפות בקהל הייתה מורה, כשחזרה הביתה וישבה לארוחת ערב עם בנותיה סיפרה להן על ההרצאה ועל התובנות שהרעיונות שעלו בה בכל מה שנוגע לבחירת הקריירה שלה עצמה, למקומה המשפחה. אחת הבנות נערה בת 16 השתתפה בזמן הזה בשיעורי דיבייט בבית הספר. אחרי ששמעה את אמא שלה מדברת מהלב ובתשוקה גדולה בארוחת הערב, פנתה למחרת למורה וביקשה להעביר את עבודת הסיום של השנה שלה בפני תלמידי בית הספר על נושא מגדר ותקשורת. בסיום אותה שנה השתתפה הנערה בתחרות דיבייט ארצית וזכתה במקום הראשון עם הנושא הזה.

מטורף, לא? 

לכל זה תוסיפו את הכח של הרשת החברתית וכוחם של מילים היום להגיע למקומות רחוקים פיזית, וקיבלתם מתכון מתנצח להשפעה חיובית אדירה.

הרצאה מנצחת שבנויה סביב רעיון טוב היא בדיוק כזו. הרצאה שמשנה תפיסה, משנה חיים.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.


בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press