פיי – מפגש והרצאה מעוררת השראה בלתי נשכח

פיי זוכת המירוץ למיליון
קרדיט צלם: שי תמיר

פיי, דוגמנית, זוכת המירוץ למיליון 2019, בת למהגרים מקונגו שהכירו בישראל, פורצת גבולות סדרתית, כל חייה היא חותרת להצלחה כנגד כל הסיכויים, בהרצאה מרגשת ומעוררת השראה ובלתי נשכחת המבוססת על סיפור חייה הבלתי רגיל.  

כילדה שגדלה בשכונת שפירא בדרום תל אביב, בלב קהילת המהגרים מקונגו סודן ואריתריאה, וראתה שיש לה גבולות ברורים להיכן תוכל להגיע ולהיכן תוכל לשאוף, פיי סירבה לקבל את המציאות שסביבה כמוחלטת ועשתה הכל כדי להצליח.

מהרגע בו זכתה בילדותה בחידון ההיסטוריה של ארץ ישראל בתל אביב ועמדה על במת העיר מקבלת פרס מראש העיר רון חולדאי כילדה בביה"ס יסודי, ועד שעמדה על במת המירוץ למיליון וזכתה במקום הראשון, פיי מנפצת את כל הסטיגמות האפשריות. 

פיי מדברת בגילוי לב על ההתנכלויות אליה כילדה ונערה, על שיימינג ובריונות והצקות שחוותה, משתפת באמונה שלה על ערבות הדדית וכמה חשוב לחיות את הערך של ואהבת לרעך כמוך. 

הנושאים בהרצאה:

על החיים כילדה במשפחה קשת יום, על המצב הכלכלי הקשה ועל גיל הנעורים במהלכם עבדה לעזרת כלכלת משפחתה. 

החיים בדרום תל אביב, בקהילות של עובדים זרים או תושבים ארעיים מאריתראה וסודן, איך נראים החיים בעיניים של ילדה קטנה. קשה לתאר כמה שונה הסביבה מכל שכונה אחרת במדינת ישראל. על הפער העצום שחווים ילדי העובדים הזרים שנולדים בארץ בין החשיפה לסביבה ישראלית צברית בבתי הספר ובתרבות, לבין הסביבה של קהילת דרום תל אביב.

לפיי אחות קטנה שנולדה פגה ונמצאת על ספקטרום האוטיזם, פיי משתפת בחיים עם אחות בחינוך המיוחד וכמה חמלה סבלנות ואהבה יש לה למקום הזה. 

לדעת להשמיע את הקול שלך, לא לפחד ממה יגידו או איך יגיבו, ללכת עם האמת שלך ולא משנה מה ולדעת שהעולם מקשיב ומוביל אותך לדרך שנכונה עבורך.

לפיי עזרו המון אנשים בדרך ,ולכן עזרה הדדית ומעורבות חברתית חשובות לה מאוד. משום כך הרגישה מחויבת לתת ולהחזיר לקהילה. פיי יצרה קשר עם ארגון ניצולי השואה ואחרי שהפתיעה אותם בערב לניצולים היא יצרה קשר אישי עם אחת הנשים במקום ומאז מלווה אותה בכל. פיי מתנדבת בביה"ח איכילוב במחלקה לילדים ומדברת רבות על תרומה לקהילה ולהחזיר לקהילה בלב פתוח ושלם. 

המרוץ למיליון, קצת על התחרות ומה לימדה אותה החוויה הזו, שהגיעה אליה בדרך שלא תאמן, ובניגוד לכל הסיכויים גם הצליחה להשתתף וגם זכתה. וגם קצת על מה קורה כשיוצאים מתכנית ריאליטי, איך בטוחים שכולם מחכים לך אחרי שזכית אבל מגלים מהר מאוד שהתהילה קצרה, צריך לעבוד קשה ולא להסתנוור מההצלחה ולדעת לחתור קדימה. ופיי היא הדוגמא הכי טובה להתמדה. 

חוות דעת והמלצות

היה מעניין ומרתק כולם נתרמו מאוד מהסיפור, מדהים שאנשים מצליחים להרים את עצמם למרות הקושי שלהם, היה מקסים תודה רבה
דיאנה
ראשון לציון
הרבה תודה על ההרצאה, היה מדהים, התלמידים היו מרותקים, ונראה שגם לקחו המון לחיים שלהם!
נוער
"רציתי להודות לכם על יום מרגש ומלא השראה. רגעים מופלאים היו היום, רגעים בהם נגעה פיי בנשמות, רגעים קסומים. תודה לכם. תבורכו"
יהודית
תיכון חוף כרמל
"פיי הייתה מדהימה, כריזמטית, אנושית וסופר מקצועית!!! שאפו"
ליאור
רכזת חברתית
"תודה רבה על ההרצאה העלית לי את המודעות לנושא תודה רבה לך"
תלמידה
"תודה רבה על ההרצאה עם המסרים החשובים אני אקח את זה איתי לכל החיים"
תלמידה

בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press