יוליה פלוטקין

יוליה פלוטקין בהרצאה
צילום - תום מרשק

יוליה פלוטקין כיתת אמן והרצאת העצמה

יוליה פלוטקין שחקנית ומורה למשחק  מובילת דעת קהל ברשת, הפכה לאקטיביסטית בתחום הבריונות ברשת ומניעתו בשנים האחרונות. עולם הפרסום ממנו מגיעה יוליה פלוטקין גבה ממנה מחירים – הפגיעה בה באמצעות הפצת תמונות חושפניות מגיל 17, הפרעת אכילה שפיתחה בעבר, ההטרדות המניות שחוותה בארץ ובחו"ל בעולם האופנה. ההתעסקות והעבודה ברשת הובילו את יוליה להביע ולהנגיש את דעותיה הנחרצות במדיות השונות,  בנוסף להצגות בנושא בריונות ברשת, קוראת יוליה לבנות פחות להחפיץ את גופן באמצעות תמונות בבגדי ים ושימת דגש על תוכן.

הנושאים בהרצאה:

יוליה מדברת על הקשבה לבטן, לאינטואיציה ופעולה למעשה , מדברת על גבולות בעולם המדיה הפרוץ- גבולות חשיפה, גבולות מול סמכויות, הפרדה בין עולם הדמיון לעולם המציאות. היום כמעט כל הילדים וכל בני הנוער חולמים להיות כוכבי רשת – ולעיתים זה בא על חשבון דברים אחרים. איזה מחירים אנחנו מוכנים לשלם, מה זה לדעתנו כוכבי רשת.

יוליה מרגישה צורך לעורר תיקון ומגדירה עצמה כחוטאת בעידן תיעוד "החיים היפים" בעולם שבו שמים דגש על "איך זה מצטלם" ולא "איך זה מרגיש". 

ההרצאה מתייחסת לתחושות וההשלכות הפסיכולוגיות שעולות בשימוש האובססיבי ברשת, הרצון להתפרסם, משלבת סיפורים אישיים וכנים וחושפת הרבה מסודותיה כמובילת דעת קהל.

הרשת החברתית כיום הנה הגורם מס' אחד לדיכאון לחץ ומתח בקרב בני נוער, כולנו עסוקים באיך נראה הכי טוב שאפשר ובתחרות אין סופית עם אחרים על של מי החיים נראים טוב יותר. תחרות שזה אין כלל מנצחים, יש רק מפסידים.

יוליה מדברת על דימוי עצמי ברשת, תופעת ההשוואתיות וההשפעות שלה, ואיך כולנו מרגישים בתוך כל זה. נדבר על לייקים, מה זה, מה ההשפעות של החיפוש המטורף אחרי לייקים עלינו גם ברמה הפרטים האישית שלנו וגם ברמה של צרכנים.

מה היא תחושת הפחד מלהחמיץ משהו, מה מוביל אותנו להתמכר לרשת 

טיפים למה עושים כדי לגלוש באופן מודע יותר – במטרה לשלוט באופן השימוש שלנו בטלפון ולא הטלפון בנו.

בריונות ברשת – חושפת את סיפורה האישי ותחושותייה, כיצד מתמודדים? כיצד ניתן למגר או למנוע את התופעה. יוליה מציגה את האמת מאחורי המסך דרך העיניים של משפיענית ומודה בזיוף וחוסר במשפיענים אותנטיים ברשת.

נדבר לא מעט על התנהלות עם הנייד בקרב בני נוער


בר כוכבא 14, בני ברק | office@yeda-bamedya.com

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press