יוני זיכהולץ

22 יול איך לבנות הרצאה מעניינת – אותנטיות ואומץ זה שם המשחק

אנחנו מאמינים שאותנטיות היא דרך חיים.

להיות אמיתי לדבר מהמקום הנקי, השורשי, להיות נאמן למחשבות שלך ולאמונות שלך. כולנו מעריכם אותנטיות. אנחנו מחפשים אותנטיות בחיינו כל הזמן. מדברים על אנשים אותנטיים שתמיד מדברים מהלב. מה הוא דיבור אמיתי שכזה? יש שיגידו שאנשים אותנטיים אומרים כל אשר על ליבם, פתוחים, לא מסתירים, אחרים יגידו שאנשים אותנטיים לא מראים פחד, או נכון יותר לומר לא מדברים מתוך פחד, אומרים את הדברים כפי שהם, גם אם קשה לשמוע אותם. בהרצאות הדבר קצת שונה. בהרצאה מעניינת צריך לזכור שיש מטרה להתכנסות הזו יש קהל שמאזין ויש מרצה שמדבר. האותנטיות יכולה להתבטא בכל מיני דרכים. למעשה צריך לשאול את עצמנו, איך הקהל יאמין למה שאני אומר. איך אני גורם לקהל שנמצא איתי להקשיב, מה יגרום לקהל לדעת שמה שאני אומר זה אמיתי.

אומץ- להשמיע את קולך, "תהייה אמיתי, קח סיכונים, שום דבר לא יכל להחליף את הניסיון", האלכימאי. אומץ לב, כותב פאולו קואלו, היא התכונה החשובה ביותר למי שמחפש את שפת העולם. לחפש את האומץ הוא מסע פנימי אל פחדים מחשבות ואמונות מגבילות. אל תפחדו לחפש את האומץ. גם להחליט לכתוב על הרצאה ולעמוד על במה דורש אומץ. אומץ דרוש גם לדברים נוספים, ללכת אחרי האמת שלך, לעשות את הדבר הנכון, להיות קשוב לעצמך. אומץ מלווה אותנו כל יום. גם בהרצאה אומץ הוא מרכיב משמעותי. האומץ נדרש גם עבור השמעת קולך ברבים, וגם עבור כתיבת המילים שלך, הדברים שלך, ויצירת חיים למחשבות. שני דברים שונים לגמרי. מה שמאחד את שניהם הוא פחד. ידוע כבר שעמידה על במה ודיבור מול קהל הם אחד הפחדים שנפוצים ביותר. היום יש המון דרכים להתגבר על הפחד הזה, יש אינסוף סרטוני יו טיוב, הדרכות וטיפים לאיך לעשות את זה נכון. 

בהקשר הזה שני דברים חשובים. האחד, בקשו עזרה. בקשו עזרה, טיפים מאחרים. הרשת מלאה בהרצאות מעניינות ומצולמות, בעשה ואל תעשה. תקראו, תראו הרצאות של אחרים, ביו טיוב, בטד, חפשו הרצאות של אנשים שאתם מעריכים, תחקרו. תעשו רשימה של כל הדברים שאהבתם בהרצאות שראיתם. מה עשה לכם את זה. גם ברמת התוכן וגם ברמה בלתי מילולית. אין רק דרך אחת להרצות מול קהל ואת זה אפשר לראות בסרטונים רבים ברשת. אבל יש בהחלט קווים מנחים שמושכים אתכם בהרצאות שאתם רואים. שימו לב מה הם. ערכו רשימה מסודרת וצאו לדרך. נכון, זה ייקח זמן, אבל בסופו אתם עלולים למצוא את עצמכם כותבים את ההרצאה של חייכם. תהפכו למקצוענים.

חשוב נוסף, הניסיון. כותבים הרצאה, שוב ושוב ושוב, אפשר לבקש ליווי מקצועי, אפשר לעשות זאת לבד. בכל מקרה, תתאמנו. תרצו לחברים, למשפחה, תדעו שהרצאה טובה מתפתחת יחד אתכם. זה לוקח זמן, בעיקר לאנשים שלא מיומנים בדיבור מול קהל, וגם לכאלו בעלי ניסיון רב בעמידה על במה, הרצאה שתרגיש לכם נוח איתה, הרצאה המגיעה מהלב ושובה את הקהל. הרצאה כזו צריך תמיד לתכנן, להתאמן עליו ללא הפסקה. ככל שתתאמנו יותר תהיו יותר טובים. לכן גלו אומץ, גייסו את האומץ, לדבר, לחשוף, לתכנן, להשמיע. האומץ להיות הכי טובים שאת יכולים.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.


בר כוכבא 14, בני ברק | [email protected]

כל הזכויות שמורות לידע במדיה- הרצאות מעניינות, סמינרים, מופעים ועוד

הצהרת נגישות  | תקנון אתר | מדיניות פרטיות

שיווק באינטרנט – Wisy / בניית אתרים בוורדפרס – x-Press